Inschrijven op de nieuwsbrief

Arturo den Hartog

Arturo den Hartog - foto Harvey Lisse
Arturo den Hartog - foto Harvey Lisse

(Suriname, 1999) is een countertenor en prijs- en publieksprijswinnaar van het Prinses Christina Concours 2021. Arturo begon op achtjarige leeftijd met solozang in de kerk in Suriname en was een van de eerste leerlingen van de Kathedrale Koorschool in Paramaribo. In 2017 vertrok hij naar Nederland om verder te studeren aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Arturo is een veelzijdig performer met een grote liefde voor Opera, Barok- en Hedendaagse muziek. Hij maakte zijn operadebuut bij De Nationale Opera en LOD muziektheater met de nieuw geschreven opera Het meisje, de jager en de wolf van Vasco Mendonça. Andere engagementen zijn een tournee naar Suriname met ensemble Holland Baroque, een optreden tijdens het O. Festival, de Koorbiënnale 2022 als solist met Stargaze ensemble en een hoofdrol in twee hedendaagse opera's tijdens het Opera Forward Festival in Amsterdam. Daarnaast speelt hij vaak muziek van zwarte componisten met zijn pianoduo. Met dit duo trad hij op in De Nationale Opera in Amsterdam en op tv in Podium Witteman.

(WN2023)

Archief beschikbaar voor: Arturo den Hartog

  • Winternachten 2023

    Verhalen die verbinden

    Met: Angel ArunA, Arturo den Hartog, Astrid H. Roemer, Babs Gons, Britney Lindo, Daphne Huisden, Fiep van Bodegom, Holland Baroque, Lucretia Starke, Maria Vlaar, Mariëlle Vavier, Nazrina Rodjan, Rabin Baldewsingh, Sarita Bajnath, Shantie Singh, Tessa Leuwsha

    Donkere, vergeten of verboden bladzijden: het duurt lang voordat de koloniale geschiedenis van Nederland doordringt tot ons collectieve geheugen. Maar de geschiedenis kent vele vormen van overlevering, waarvan verhalen de meest krachtige vorm zijn. Van het ene continent naar het andere, van generatie op generatie worden ze doorgegeven. En daarna vol verbeelding en creativiteit vastgelegd in de literatuur, in muziek, in taal. Daarmee worden deze verhalen van iedereen.

    Het Winternachten festival-middagprogramma Verhalen die verbinden verkende de Nederlandse koloniale geschiedenis in onze literatuur, taal en muziek. Prominente Surinaamse auteurs Astrid H. Roemer en Tessa Leuwsha vertelden in gesprekken met respectievelijk Maria Vlaar en Fiep van Bodegom over de betekenis van 150 jaar afschaffing van de slavernij voor henzelf, hun land, hun familie en hun boeken. Beiden publiceerden in 2023 nieuwe boeken: van Astrid H. Roemer verscheen de roman DealersDochter, van Tessa Leuwsha De wilde vaart: op zoek naar de veerkracht van Suriname.

    Schrijver en dichter Babs Gons trad op met spoken word. Auteurs Tessa Leuwsha en Daphne Huisden droegen voor uit hun bijdragen aan Dat wij zongen (2022, uitgave: Das Mag), de bundel waarin twintig vooraanstaande schrijvers van nu een lans breken voor een Caraïbische auteur van toen die hen persoonlijk heeft geïnspireerd. Mariëlle Vavier, Haagse loco-burgemeester en wethouder Armoede, Inclusie en Volksgezondheid, hield een toespraak.

    Zangeres Angel ArunA vertolkte eigen werk en poëzie van dichter en singer-songwriter Raj Mohan in het Sarnámi. Verder traden sopraan Lucretia Starke en countertenor Arturo den Hartog op, begeleid door zes musici van ensemble Holland Baroque, met onder meer hun versie van het Surinaamse liedje Lolo mi boto.

    Na de gesprekken en optredens in Zaal 1 volgde in de theaterfoyer een kort naprogramma met bijdragen en voordrachten door Rabin Baldewsingh, schrijver en sinds 2021 Nationaal Coördinator tegen Discriminatie. en door Britney Lindo, schrijver en spoken word-artiest. Presentatie: Sarita Bajnath.

    Ook het (Engels gesproken) avondprogramma All the World's Excuses van 16 april 2023 (19:30-22:00) stond in het teken van 150 jaar afschaffing slavernij. In dit avondprogramma werd het perspectief groter en spraken auteurs uit meerdere landen over de sporen van slavernij, apartheid en kolonialisme in samenleving, verhalen, taal en literatuur: te gast waren Caleb Azumah Nelson (VK), David Diop (Frankrijk), Chika Unigwe (VS), Astrid H. Roemer (Suriname), Neske Beks (België) en Radna Fabias (Nederland).

    Boekhandel De Vries van Stockum was in de foyer aanwezig met een stand waar o.a. de boeken van de auteurs die aan dit programma deelnemen, verkrijgbaar zijn - met gelegenheid tot signeren!

    Dit programma was samengesteld door Shantie Singh, auteur van o.a. de romans Vervoering (2014) en De kier (2020).

    Met dagkaart 's avonds ook naar All the World's Excuses
    Na het matineeprogramma Verhalen die verbinden volgde in Theater aan het Spui het Winternachten festival-avondprogramma All the World's Excuses, aanvang 19:30 uur.
    Een dagkaart met toegang voor beide festivalprogramma's op 16 april was verkrijgbaar.